Propolis na jelita – układ pokarmowy

Aktywne filtry

Oferujemy propolis na jelita w postaci suplementów diety, które nie leczą chorób układu pokarmowego, lecz wspomagają cały organizm oraz poszczególne narządy w walce z daną chorobą. Liczne badania naukowe udowodniły korzystny wpływ kitu pszczelego na jelita. Jest on więc chętnie stosowany jako suplement wspomagający w chorobach układu pokarmowego.

Przeprowadzone badania pokazują, że zażywanie propolisu może częściowo zapobiegać skracaniu okrężnicy w przypadku zapalenia tego odcinka przewodu pokarmowego. Propolis może również przyczynić się do zmniejszenia uszkodzenia jelita grubego. Ponadto za jego pomocą możliwa jest również redukcja nacieku leukocytów, zahamowanie apoptozji (śmierć) komórek okrężnicy oraz ograniczenie powstawania wrzodów.

Propolis wykazuje korzystne działanie w przypadku zapalenia jelita grubego, zmniejszając aktywność choroby. Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne propolisu łagodzą stres oksydacyjny, który może zaostrzać przebieg chorób zapalnych jelit. Z kolei związki obecne w propolisie, a w szczególności polifenole, poprawiają skład flory bakteryjnej jelit. Stosowanie propolisu na jelita może wpłynąć na ogólną poprawę zdrowia.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło