Propolis na grzybice jamy ustnej, afty i dziąsła

Propolis wykazuje korzystne działanie w wielu chorobach jamy ustnej. Posiada właściwości przeciwgrzybicze, dlatego propolis na grzybice jamy ustnej jest tak chętnie wykorzystywany.

Ponadto dzięki właściwościom antybakteryjnym eliminuje gromadzące się w jamie ustnej bakterie. Im jest ich mniej, tym zmniejsza się ryzyko powstania nowych stanów zapalnych. Propolis również skutecznie nawilża i łagodzi wszelkie podrażnienia zarówno jamy ustnej, jak i gardła. Oprócz tego pomaga utrzymać zdrową kondycję zębów i dziąseł – poprawia krążenie w tkance przy zębnej i regeneruje miazgę zębową.

Ekstrakt z propolisu przynosi także zadowalające i długotrwałe efekty w walce z suchymi ustami i wszelkimi zmianami skórnymi powstałymi wokół ust takimi jak afty czy zajady. Propolis na afty chętnie stosowany jest ze względu na cenne właściwości regenerujące i antywirusowe.

Jak stosować propolis na dziąsła?

Propolis na dziąsła dostępny jest w wielu wersjach. Można zakupić go w formie kropli czy sprayu, a także może być on bazowym składnikiem płynów do płukania jamy ustnej lub past do zębów. W przypadku stosowania propolisu w formie płynnej zaleca się przecierać dziąsła wacikiem nasączonym roztworem lub płukać jamę ustną mieszanką wody i propolisu.

W starożytności, kiedy to odkryto cenne właściwości propolisu wpływające korzystnie na dziąsła, żuto kulki propolisu, tak samo, jak obecnie żuje się gumy.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło