Propolis na trądzik – problemy skórne

Aktywne filtry

Propolis posiada wiele cennych właściwości, które są pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Jest antybakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwzapalny. Propolis skutecznie pomaga w walce z trądzikiem. Zapobiega jego dalszemu rozwojowi oraz niweluje wszelkie problemy z nim związane.

Przyczyną powstania trądziku bakteryjnego jest rozwijająca się w porach skóry (w pobliżu gruczołów łojowych) bakteria Propionibacterium acnes. Bakteria ta może powodować stan zapalny objawiający się zaczerwienieniem i widocznymi krostkami. Propolis na trądzik działa dzięki właściwościom antyseptycznym, które aktywnie zwalczają tę bakterię. Ponadto, kontroluje on pracę gruczołów łojowych – redukuje nadprodukcję sebum, przywracając poziom odpowiedni dla zdrowej skóry. Niweluje to tworzenie się nowych zaskórników i krost. Propolis również dokładnie nawilża skórę, nie pozostawiając tłustej warstwy, co jest niezwykle istotne w pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku.

Regularne stosowanie produktów zawierających ekstrakt z propolisu zmniejsza ilość zmian trądzikowych i wpływa leczniczo na wszystkie warstwy skóry. Za ich pomocą można pozbyć się suchych skórek, przebarwień oraz małych blizn po trądzikowych.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło