Propolis zastosowanie

Propolis ma szerokie zastosowanie. Stanowi on składnik bazowy wielu suplementów oraz kosmetyków produkowanych w postaci tabletek, pudrów, wyciągów spirytusowych, aerozoli czy maści. Stosowanie propolisu było już powszechne w czasach starożytnych. Z biegiem lat propolis zyskiwał coraz większe zainteresowanie badaczy, którzy starali się określić jego właściwości i zastosowanie. Aktualnie wiele badań wykazuje pozytywny wpływ propolisu na organizm.

Propolis – na co pomaga?

Propolis jako suplement diety pomaga w walce z wieloma chorobami i schorzeniami, łagodząc występujące objawy czy zmniejszając ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia. Propolis ma cenne właściwości, dzięki którym jego zastosowanie jest tak szerokie.

Liczne badania wykazują, że ma on działanie przeciwdrobnoustrojowe, do którego można zaliczyć również działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, a także przeciwgrzybicze. Dzięki temu zażywanie propolisu podczas grypy i przeziębienia wzmacnia organizm i może pomóc w walce z uciążliwymi objawami takimi jak ból gardła, katar czy kaszel. Wymienione wyżej właściwości przeciwwirusowe sprawiają, że stosowany jest również propolis na afty i inne zmiany skórne powstałe wokół ust.

Wykazuje on także właściwości immunostymulujące, a więc regularna suplementacja propolisu podczas wzmożonej zachorowalności na grypę (w sezonie jesienno-zimowym) wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia i wzmocnienie odporności.

Propolis wykazuje również działanie regenerujące, przeciwzapalne, odtruwające, przeciwwrzodowe i antybiotyczne. Dzięki temu jest on pomocny w przypadku schorzeń układu oddechowego i pokarmowego, a także problemów skórnych, żylaków czy chorób wątroby.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-12 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło